„Gadające głowy“ w Oświęcimiu!

Podczas Life Festival Oświęcim 2012, na terenie miasta pojawią się „Gadające głowy“. W siedmiu miejscach pojawią się podobizny powszechnie rozpoznawanych osób: intelektualistów, filozofów, myślicieli, naukowców, itp., wraz z krótką sentencją, będącą cytatem charakterystycznym dla ich działalności lub twórczości. Do projektu wybrano siedem postaci: Leszka Kołakowskiego, Jacka Kuronia, Marię Skłodowską-Curie, Martina Lutera Kinga, Jana Pawła II, Mahatmę Gandhiego oraz Vaclava Havla.

Ich podobizny mają promować – szczególnie wśród młodego pokolenia - takie wartości jak: tolerancja, prawa człowieka, pokój, demokracja, społeczeństwo obywatelskie itp. Tematyka projektu odnosi się także do wciąż aktualnych problemów współczesnego świata. Ma skłaniać do refleksji i uwrażliwiać, tak aby obecnie i w przyszłości można było trafnie rozpoznawać zagrożenia płynące z doświadczenia Auschwitz, i aby nauczyć się właściwego reagowania.

Projekt ogranizowany jest przez Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, a jego autorami są młodzi oświęcimianie: Tomasz Kiek (wykonanie) oraz Mateusz Makarewicz (projekty).

Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Oświęcimia

Galeria