Wydarzenia
Give Peace a Chance

"Give Peace a Chance" – to szyld, pod jakim odbędzie się inauguracyjny koncert Life Festival Oświęcim 2012. W jego programie znajdzie się przede wszystkim muzyka filmowa. Na scenie pojawi się Orkiestra Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego. Koncert poprowadzi Krzesimir Dębski, który zagra r&... »


Shirley Valentine

Shirley Valentine, która kiedyś miała marzenia (chciała zostać stewardessą!), od lat wiedzie życie kury domowej i żony. Wspomina, przygotowując obiad i popijając wino. Nie ma jednak dość odwagi, by zacząć realizować swoje dawne marzenia. Aż pewnego dnia... Krystyna Janda jako kura domowa?!!! To całkie... »


Broń pod kontrolą

Amnesty International ponownie przybywa na festiwal w Oświęcimiu. Tym razem będzie zachęcać gości festiwalu do przyłączenia się do globalnego apelu o przyjęcie przez ONZ Traktatu o handlu bronią. Na całym świecie działacze i działaczki Amnesty International wzywają rządy swoich państw, by powstrzymały niekon... »


Aktion Reinhardt - wystawa w 70. rocznicę

Life Festival Oświęcim zaprasza na otwarcie wystawy: „Aktion Reinhardt – Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie“, przygotowanej przez IPN w Lublinie, poświęconej i dedykowanej pamięci ofiar tych tragicznych wydarzeń sprzed 70 lat. Otwarcie wystawy będzie poprzedzone wprowadzenie... »


„Gadające głowy“ w Oświęcimiu!

Podczas Life Festival Oświęcim 2012, na terenie miasta pojawią się „Gadające głowy“. W siedmiu miejscach pojawią się podobizny powszechnie rozpoznawanych osób: intelektualistów, filozofów, myślicieli, naukowców, itp., wraz z krótką sentencją, będącą cytatem charakteryst... »


Euro 2012 - Razem przeciwko rasizmowi!

Tematyka rasizmu na stadionach pilkarskich, w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy, będzie poruszana podczas warsztatu edukacyjnego dla młodzieży. Warsztat „Euro 2012 - razem przeciwko rasizmowi“ poprowadzi Wiktor Marszałek ze Stowarzyszenia „Nigdy Więcej“. W wielu miejscach... »


“Stop mowie nienawiści” - debata

Zapraszamy do wzięcia udziału w debacie na temat przemocy słownej w Internecie. W panelu dyskusyjnym „Stop mowie nienawiści. Wirtualna agresja – realna krzywda“ wezmą udział: Dr Sergiusz Kowalski (socjolog, publicysta, tłumacz, były działacz opozycji demokr... »


News