News

Maroon Town zaprasza na LFO

Czwartek, 29 marca 2012 (11:26)

Kolejna gwiazda koncertu na Rynku Starego Miasta zachęca do wzięcia udziału w LFO 2012. Deuan German, gitarzysta, założyciel i lider formacji Maroon Town opowiada o tym, dlaczego występ w Oświęcimiu będzie dla niego i kolegów z zespołu wyjątkowym przeżyciem.

Specjalnie dla potrzeb tego krótkiego filmu Deuan ćwiczył poprawną wymowę nazwy Oświęcim. Sami sprawdźcie, czy jego wysiłki przyniosły dobry rezultat…

Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że weźmiemy udział w tegorocznym Life Festival Oświęcim. Mam nadzieję, że poprawnie to wymawiam, poprosiłem o pomoc mojego przyjaciela z Polski, żeby mieć pewność, że dobrze wypowiem nazwę Oświęcim. Jesteśmy szczęśliwi z paru powodów: po pierwsze ten festiwal promuje pokojowe relacje między państwami i społecznościami. To bardzo ważne, bo ciągle mamy do czynienia z ksenofobią, rasizmem i antysemityzmem, z którymi ten festiwal próbuje walczyć. Oczywiście ważne jest też geograficzne położenie Oświęcimia, tuż obok Auschwitz-Birkenau, największego niemiecko-nazistowskiego obozu zagłady. To przypomnienie dla wszystkich, którzy przybędą na LFO, o co i przeciwko czemu walczymy. Więc jesteśmy bardzo szczęśliwi, że weźmiemy udział w tym festiwalu, mam nadzieję, że się tam zobaczymy i wspólnie staniemy się częścią tego wielkiego święta. Szacunek, cieszmy się życiem. Dziękuję.

Grupa Maroon Town, obok Sary Lugo i Shachara Gilada, wystąpi na Rynku Starego Miasta w Oświęcimiu w sobotę, 12 maja. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Dżem.