News

Janda i Pągowski na LFO 2012

Poniedziałek, 02 kwietnia 2012 (10:46)

Sztuka „Shirley Valentine” w wykonaniu Krystyny Jandy oraz okolicznościowy mural autorstwa Andrzeja Pągowskiego – to kolejne atrakcje Life Festival Oświęcim 2012. Wybitni artyści uzupełnią pozamuzyczny program festiwalu.

Dla Jandy będzie to już drugi udział w LFO – w 2011 roku pojawiła się tu z owacyjnie przyjętym monodramem „Biała bluzka”. Tym razem w Oświęcimskim Centrum Kultury zaprezentuje inny monodram – „Shirley Valentine”, autorstwa Willy’ego Russella. To opowieść 40-letniej kobiety, która marzyła o tym, aby zostać stewardessą, ale skończyła jako „kura domowa”. Pewnego dnia postanawia jednak coś zmienić w swoim życiu i wyrusza do Grecji…

Spektakl zostanie wystawiony w piątek, 11 maja, o godzinie 19:30. Bilety dostępne będą w kasie OCK.

Odsłonięcie muralu z przesłaniem korespondującym z ideą festiwalu to kolejny żelazny punkt w programie LFO. W ub. roku jego autorem był wybitny polski malarz i grafik Edward Dwurnik. Tym razem projekt muralu wyjdzie spod ręki nie mniej słynnego Andrzeja Pągowskiego. Artysta ma w dorobku ponad tysiąc plakatów, jest też autorem ilustracji do książek i prasy, okładek płyt, scenografii teatralnych i telewizyjnych oraz scenariuszy filmów i teledysków. W tym roku obchodzi 35-lecie pracy twórczej.

Termin i miejsce odsłonięcia muralu zostaną podane wkrótce.

Fot. Mateusz Moskała