News
Koncert finałowy: przekraczanie granic muzyki
Poniedziałek, 14 maja 2012 (11:48)

Połączenie potęgi muzyki i obrazu, znane utwory w zupełnie nowej formie, a przy tym wszystkim wciąż ten sam głos i charyzma – takimi słowami podsumować można monumentalne widowisko z udziałem Petera Gabriela, jakie kilkunastotysięczna publiczność podziwiała wczoraj w ramach finałowego koncertu trzeciej edycji Life Festival Oświęcim. Apetyt na występ Petera Gabriela zaostrzyli Teddy Jr., Antwerp Gipsy–Ska Orkestra, a także zespół Kroke, wspomagany wokalnie przez Annę Marię Jopek. »


Przesłanie Petera Gabriela dla LFO 2012
Poniedziałek, 14 maja 2012 (11:07)

Nie do końca rozumiałem, co wy tutaj próbujecie robić, ale po odwiedzeniu obozów Auschwitz i Birkenau zaczynam powoli czuć, o co w tym wszystkim chodzi. »


Muzyka świata na oświęcimskim rynku
Niedziela, 13 maja 2012 (11:59)

Maroon Town, Sara Lugo, Shachar Gilad i Dżem – to właśnie ci artyści wypełnili oświęcimski Rynek Starego Miasta swoimi brzmieniami podczas koncertu Muzyka Świata. Pomimo deszczowej z początku aury, główny plac Oświęcimia zapełniony był po brzegi – nie tylko słuchaczami koncertu, ale także przyniesioną tu przez nich pozytywna energią. »


Dzień artystycznych doznań
Sobota, 12 maja 2012 (10:22)

Drugi festiwalowy dzień upłynął pod znakiem sztuki przez wielkie „S”. Odsłonięcie muralu według projektu Andrzeja Pągowskiego oraz pokaz dokumentalnego filmu poświęconego sudańskim zbrodniom wojennym stanowiły część pozamuzycznego programu festiwalu. Wieczór ukoronował występ królowej teatru – Krystyny Jandy, która na scenie Oświęcimskiego Domu Kultury zaprezentowała monodram "Shirley Valentine". »


Muzyka filmowa na troje skrzypiec
Piątek, 11 maja 2012 (10:23)

Trzecią edycję Life Festival w Oświęcimiu zainaugurował koncert "Give Peace a Chance" w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego. Poprowadził go polski dyrygent, kompozytor i skrzypek jazzowy Krzesimir Dębski. Na scenie towarzyszyli mu grający - wedle słów samego Dębskiego - jak z nut, ale bez nut soliści: Bartłomiej Nizioł, Mateusz Smoczyński i Paweł Kaczmarczyk. »


Teddy Jr. pokonał konkurencję
Piątek, 04 maja 2012 (14:16)

Występ Teddy Jr. otworzy finałowy koncert LFO 2012. Mieszkający w Krakowie holenderski muzyk, wraz ze swym międzynarodowym zespołem, został wybrany przez jurorów konkursu organizowanego przez Fundację Peace Festival i muzzo.pl. »


Pokojowy koncert na start
Wtorek, 17 kwietnia 2012 (10:00)

"Give Peace a Chance" – koncert pod takim hasłem zainauguruje tegoroczny Life Festival Oświęcim. Słynne fragmenty muzyki filmowej zagra Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, z gościnnym udziałem skrzypków Bartłomieja Nizioła i Mateusza Smoczyńskiego, w czwartek, 10 maja, w Oświęcimskim Centrum Kultury. »


Festiwalowa edukacja
Wtorek, 17 kwietnia 2012 (10:00)

„Razem przeciwko rasizmowi”, “Stop mowie nienawiści”, „Broń pod kontrolą” – to hasła, pod jakimi odbywać się będą projekty edukacyjne, stanowiące ważny rozdział w programie Life Festival Oświęcim 2012. W różnych punktach miasta pojawią się „Gadające głowy”, a w MDSM będzie można obejrzeć wystawę „Aktion Reinhardt – Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie“. »


Bilety na „Shirley Valentine” do kupienia w OCK
Czwartek, 12 kwietnia 2012 (10:58)

Oświęcimskie Centrum Kultury rozpoczęło sprzedaż biletów na monodram „Shirley Valentine” w wykonaniu Krystyny Jandy. Spektakl zostanie pokazany w drugim dniu LFO 2012, w piątek, 11 maja, o godz. 19:30. »


AGSO śpiewająco o LFO
Środa, 04 kwietnia 2012 (11:58)

Równo 40 dni przed występem na Life Festival Oświęcim zespół Antwerp Gipsy-Ska Orkestra w śpiewający sposób zaprasza na swój koncert. Nagrana specjalnie dla nas krótka piosenka nie pozostawia wątpliwości, że będzie to jeden z najbardziej rozrywkowych punktów w programie festiwalu. »


Janda i Pągowski na LFO 2012
Poniedziałek, 02 kwietnia 2012 (10:46)

Sztuka „Shirley Valentine” w wykonaniu Krystyny Jandy oraz okolicznościowy mural autorstwa Andrzeja Pągowskiego – to kolejne atrakcje Life Festival Oświęcim 2012. Wybitni artyści uzupełnią pozamuzyczny program festiwalu. »


Maroon Town zaprasza na LFO
Czwartek, 29 marca 2012 (11:26)

Kolejna gwiazda koncertu na Rynku Starego Miasta zachęca do wzięcia udziału w LFO 2012. Deuan German, gitarzysta, założyciel i lider formacji Maroon Town opowiada o tym, dlaczego występ w Oświęcimiu będzie dla niego i kolegów z zespołu wyjątkowym przeżyciem. »


Shachar z przesłaniem dla LFO 2012
Wtorek, 27 marca 2012 (11:09)

Shachar Gilad już odlicza dni do występu na Life Festival Oświęcim 2012. Wraz z kolegami zespołu nagrał i przysłał nam krótki wideoklip, w którym zaprasza na swój koncert. »


Dżem i inni na Rynku Starego Miasta
Poniedziałek, 26 marca 2012 (10:00)

Zespół Dżem będzie główną gwiazdą koncertu na Rynku Starego Miasta, który odbędzie się w trzecim dniu LFO 2012, w sobotę, 12 maja. Przed legendarną śląską formacją na scenie pojawią się: Sara Lugo, Maroon Town oraz Shachar Gilad. Wstęp na ten koncert – podobnie jak w ubiegłych latach – będzie zupełnie darmowy. »


Zagraj na finałowym koncercie LFO2012
Piątek, 23 marca 2012 (11:29)

I Ty możesz zagrać na finałowym koncercie Life Festival Oświęcim! Masz swój zespół, z którym chciałbyś się pokazać przez wielotysięczną publicznością? Weź udział w konkursie organizowanym przez Fundację Peace Festival i muzzo.pl. »


Bilety na koncert finałowy od środy w sprzedaży
Wtorek, 20 marca 2012 (10:00)

Już w środę, 21 marca, w samo południe, rusza sprzedaż biletów na koncert finałowy Life Festival Oświęcim 2012, z udziałem Petera Gabriela i gości. Najtańsze wejściówki kosztować będą 97 zł, za pakiet VIP trzeba będzie zapłacić 500 zł. Koncert odbędzie się 13 maja na stadionie MOSiR w Oświęcimiu. »


Peter Gabriel na LFO 2012!
Poniedziałek, 19 marca 2012 (12:00)

Peter Gabriel, jeden z najwybitniejszych artystów w historii rocka, będzie gwiazdą tegorocznego Life Festival Oświęcim. Brytyjski muzyk, wraz z kilkudziesięcioosobową orkiestrą, wystąpi podczas koncertu finałowego na stadionie MOSiR w niedzielę, 13 maja. Będzie to jego jedyny polski koncert, a jednocześnie wyjątkowy multimedialny spektakl, promujący najnowszy album „New Blood”. »


Kroke, A. M. Jopek i Antwerp Gipsy–Ska Orkestra przed Gabrielem
Poniedziałek, 19 marca 2012 (11:59)

Zespoły Antwerp Gipsy–Ska Orkestra oraz Kroke (z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek i perkusjonalisty Sławka Bernego) wystąpią na koncercie finałowym Life Festival Oświęcim 2012, na stadionie MOSiR, w niedzielę, 13 maja. Gwiazdą wieczoru będzie legendarny brytyjski wokalistka Peter Gabriel, który zagra z towarzyszeniem kilkudziesięcioosobowej New Blood Orchestra. »


LFO 2012 – termin festiwalu
Poniedziałek, 12 marca 2012 (13:43)

Tegoroczny Life Festival Oświęcim rozpocznie się już 10 maja, w czwartek. Potrwa do niedzieli, 13 maja i jak zwykle będzie obfitował w wiele wydarzeń z różnorodnych dziedzin kultury i sztuki. Zakończy go koncert na stadionie MOSiR z udziałem gwiazdy światowego formatu. »