Biuro prasowe

Konferencja prasowa z artystami występującymi w Koncercie "Muzyka Świata" odbędzie się 12 maja o godzinie 16.30 w siedzibie Stowarzyszenie Romów w Polsce (ul. Berka Joselewicza 5)


„Give Peace a Chance” na start Life Festival Oświęcim 2012
Wtorek, 17 kwietnia 2012 (13:36)

Dzieła muzyki filmowej na troje skrzypiec i orkiestrę w wykonaniu filharmoników krakowskich i zaproszonych gości będzie można usłyszeć w czwartek, 10 maja, o godzinie 19.30, w Oświęcimskim Centrum Kultury. Koncert „Give Peace a Chance” poprowadzi znany polski kompozytor, dyrygent i skrzypek jazzowy Krzesimir Dębski. Orkiestrze Filharmonii Krakowskiej towarzyszyć będą na skrzypcach także goście specjalni: Bartłomiej Nizioł i Mateusz Smoczyński.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, tak i tym razem LFO rozpocznie się od klasyki. Podczas koncertu dedykowanego 70. rocznicy "Akcji Reinhardt" będzie można usłyszeć m.in. muzykę z filmów: „Dziecko Rosemary” (autor: Krzysztof Komeda), „Cinema Paradiso” (Ennio Morricone) oraz „Dzieci Sancheza” (Chuck Mangione). Najwyższy poziom wykonania gwarantuje Orkiestra Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego, prowadzona przez znanego kompozytora, dyrygenta i skrzypka jazzowego Krzesimira Dębskiego (który zagra też na skrzypcach). Dodatkowo swoje wirtuozerskie umiejętności zaprezentują specjalni goście: Bartłomiej Nizioł i Mateusz Smoczyński, dwaj polscy skrzypkowie o międzynarodowej renomie.

Koncert dedykowany jest 70. rocznicy "Akcji Reinhardt", metodycznej operacji, w ramach której z rąk hitlerowców zginęło na terenie Generalnego Gubernatorstwa około 2 milionów Żydów.

Koncert rozpocznie się 10 maja, o godz. 19:30 w Oświęcimskim Centrum Kultury. Bilety w cenie 20-25 zł do nabycia w OCK.

Więcej informacji na stronie www.lifefestival.pl


Pozostałe informacje:

Festiwalowa edukacja
Wtorek, 17 kwietnia 2012 (13:34)
W ramach tegorocznej edycji Life Festival Oświęcim 2012, wzorem ubiegłych lat, odbędą się również debaty, pokazy i działania edukacyjne w przestrzeni miejskiej, nawiązujące do najważniejszej idei festiwalu - budowania pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walki z rasizmem i antysemityzmem. zobacz więcej »

Krystyna Janda i Andrzej Pągowski na Life Festival Oświęcim 2012
Poniedziałek, 02 kwietnia 2012 (13:20)
Life Festival Oświęcim 2012, podobnie jak poprzednie edycje, nie koncentruje się wyłącznie na muzyce. W piątek 11 maja, w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie wystawiony monodram „Shirley Valentine” w wykonaniu Krystyny Jandy. Natomiast wybitny polski grafik Andrzej Pągowski, obchodzący w tym roku 35-lecie pracy artystycznej, stworzy specjalny okolicznościowy mural, podtrzymując tradycję zapoczątkowaną podczas ubiegłorocznej edycji LFO przez Edwarda Dwurnika. zobacz więcej »

Dżem i inni na Rynku Starego Miasta
Poniedziałek, 26 marca 2012 (10:34)
Zespół Dżem będzie główną gwiazdą koncertu na Rynku Starego Miasta, który odbędzie się w trzecim dniu Life Festival Oświęcim 2012, w sobotę, 12 maja. Przed legendarną śląską formacją na scenie pojawią się: Sara Lugo, Maroon Town oraz Shachar Gilad. Wstęp na ten koncert – podobnie jak w ubiegłych latach – będzie zupełnie darmowy. zobacz więcej »

Bilety na koncert finałowy od środy w sprzedaży
Wtorek, 20 marca 2012 (10:00)
Już w środę, 21 marca, w samo południe, rusza sprzedaż biletów na koncert finałowy Life Festival Oświęcim 2012, z udziałem Petera Gabriela i gości. Najtańsze wejściówki kosztować będą 97 zł, za pakiet VIP trzeba będzie zapłacić 500 zł. Koncert odbędzie się 13 maja na stadionie MOSiR w Oświęcimiu. zobacz więcej »

Peter Gabriel gwiazdą Life Festival Oświęcim 2012!
Poniedziałek, 19 marca 2012 (13:39)
Jeden z najwybitniejszych artystów w historii rocka, wraz z kilkudziesięcioosobową orkiestrą, wystąpi podczas tegorocznego Life Festival Oświęcim. Gwiazda zagra 13 maja na stadionie MOSiR w Oświęcimiu. Będzie to jedyny koncert Petera Gabriela w Polsce, promujący najnowszy album „New Blood”. zobacz więcej »

Life Festival Oświęcim 2012
Poniedziałek, 19 marca 2012 (13:37)
Life Festival Oświęcim to jedna z najbardziej prestiżowych i wielokulturowych imprez w Polsce o międzynarodowym charakterze. Udział artystów pochodzących z krajów takich, jak Izrael, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Austria, Węgry, Ukraina, Słowacja, Australia, USA i Jamajka, a także gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz cenionych postaci i autorytetów w dziedzinie teatru i malarstwa, zapewnił wysoką frekwencję i międzynarodowy sukces pierwszych dwóch edycji festiwalu w latach 2010 i 2011. zobacz więcej »

Kontakt
Materiały prasowe