Teddy Jr.

Teddy Jr. to holenderski artysta, muzyk i performer. W swojej karierze, koncertując przemierzył Holandię (gdzie występował m. in. jako suport zespołu New Model Army), Francję i Niemcy, by w końcu osiąść w Polsce. Tutaj, w swoim międzynarodowym projekcie, zlokalizowanym w Krakowie, łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Powstaje muzyka melodyjna i refleksyjna, pełna słowiańskiego ducha. Wszystko to za sprawą nietypowego połączenia brzmienia gitary, wiolonczeli, akordeonu i bębnów.

Podczas występów z zespołem, Teddy Jr. tworzy na scenie osobliwy spektakl, w którym publiczność aktywnie uczestniczy. Jest on bardzo energiczny i absorbujący, mimo iż w tekstach piosenek poruszane są tematy rozczarowania życiem i miłością, strachu, czy też samotności...

Grupa dała się poznać szerszej widowni dzięki udziałowi w trwającej obecnie edycji telewizyjnego programu "Must Be The Music. Tylko Muzyka", gdzie oprócz zdobycia sympatii publiczności, zwróciła na siebie uwagę ważnych postaci branży muzycznej. Najnowszym sukcesem w karierze grupy jest zwycięstwo w konkursie, w którym główną nagrodą jest występ na finałowym koncercie Life Festival Oświęcim 2012.

Skład zespołu:
Teddy Jr. - wokal i gitara
Jacek Treptower - akordeon
Andy Baily - wiolonczela
Paweł Kowalski - bębny

www.teddyjr.com

Galeria Teddy Jr.