Sara Lugo

Sara Lugo to imię i nazwisko, które idealnie nadaje się do skandowania na koncercie, niezależnie od tego, jakim językiem posługuje się na co dzień zgromadzona pod sceną publiczność. Dla wokalistki językiem ojczystym jest niemiecki, a stałym miejscem zamieszkania Monachium.

Sara przyszła na świat 24 lata temu, a w jej żyłach płynie mieszanka krwi niemieckiej i portorykańskiej. Zamiłowanie do śpiewania wyniosła z domu rodzinnego, a pierwsze kroki w studiu nagraniowym stawiała mając 15 lat, jako chórzystka w zespole swojego brata. W maju 2011 roku doczekała się debiutanckiej płyty podpisanej własnym nazwiskiem. Album „What About Love” zawiera 12 piosenek autorstwa Sary. Jak łatwo się domyślić, tematem przewodnim albumu jest miłość, z tym, że niekoniecznie tylko w słodkiej, walentynkowej wersji. Wokalistka śpiewa m.in. o uczuciach łączących rodzeństwo, zanikającej roli miłości w nowoczesnym społeczeństwie czy stracie ukochanej osoby. Muzycznym tłem do jej tekstów jest przebojowa mieszanka reggae, soulu i popu.

W nagraniu debiutanckiej płyty Sarze Lugo pomogli znakomici artyści, wśród których są muzycy z zespołu Gentlamana oraz wokaliści rodem z Jamajki. Na żywo jej talent mogli podziwiać m.in. goście słynnego nowojorskiego klubu jazzowego The Rose oraz 20-tysięczna publiczność festiwalu Rototom Sunsplash w Hiszpanii. Podczas Life Festival Oświęcim 2012 Sarę będzie można zobaczyć po raz pierwszy na koncercie w Polsce.

Galeria Sara Lugo