Maroon Town

Maroon Town powstali w 1988 roku w londyńskim Brixton. To 9-osobowa załoga eksplodująca mieszanką ska, rapu, dancehall, latino i okraszonego dęciakami dub reggae od lat porywa do tańca publiczność na całym świecie. Dwa utwory z ich ostatniego albumu „Urban Myths” zostały wykorzystane do soundtracków holywoodzkich kinowych hitów z udziałem Antonio Banderasa i Kate Hudson.

Zespół założyło dwóch przyjaciół z podwórka: Deuan German i Rajan Datar, którzy dzielili pasję do jamajskiego ska oraz szacunek dla jamajskich rebeliantów – Maroonów, którzy ongiś walczyli na wyspie z brytyjską okupacją i stworzyli własne autonomiczne miasto.

Maroon Town koncertowali niemal we wszystkich częściach globu: w Brazylii, Indiach, na Jamajce, w Turkmenistanie, Indonezji, Wenezueli, Argentynie czy Sri Lance, nie wspominając o całej Europie. Od grania dla 50 milionów widzów w czołowym brazylijskim muzycznym show, po jammowanie z więźniami w ciężkim więzieniu w Kingston. Od warsztatów w centrum Londynu, po niedostępne rejony Kazachstanu.

Obecni i byli członkowie grupy grali z takimi składami jak: Groove Armada, Morcheeba, The Streets, Dub Pistols, Freestylers, The Heatwave, Mika oraz wieloma artystami reggae z Jamajki. Ostatnia płyta „Urban Myths” ukazała się w marcu 2011 i jest piątym albumem zespołu. We wrześniu 2011 Maroon Town wydali singiel „Watching The Trees”, z udziałem MC Rubi Dan’a z sound systemu dubstep & reggae Heatwave. Produkcją zajął się słynny w Wielkiej Brytanii Captain Ska.

www.maroontown.co.uk
ww.myspace.com/maroontownofficial
www.reverbnation.com/maroontown

„Watching The Trees” clip

"Nostalgia" clip

„Fire” Live

Galeria Maroon Town