Euro 2012 - Razem przeciwko rasizmowi!

Tematyka rasizmu na stadionach pilkarskich, w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy, będzie poruszana podczas warsztatu edukacyjnego dla młodzieży. Warsztat „Euro 2012 - razem przeciwko rasizmowi“ poprowadzi Wiktor Marszałek ze Stowarzyszenia „Nigdy Więcej“.

W wielu miejscach w Polsce, w tym również na polskich stadionach, każdego dnia dochodzi do incydentów na tle rasistowskim, antysemickim, ksenofobicznym czy homofobicznym.

Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” podejmuje działania edukacyjne w ramach Programu Odpowiedzialności Społecznej UEFA Euro 2012 - RESPECT Diversity. Cieszą się one dużym zainteresowaniem i przychylnością ze strony wielu placówek edukacyjnych i wychowawczych. Warsztaty kierowane są przede wszystkim do młodzieży. Ich celem jest promowanie pozytywnego przesłania wielokulturowości i różnorodności, sprzeciwu wobec rasizmu i adyskryminacji. W czasie zajęć pokazane zostaną zagrożenia, jakie niesie ze sobą ksenofobia, antysemityzm czy nietolerancja, będzie możliwość zapoznania się z prowadzonymi przez Stowarzyszenie działaniami i projektami antyrasistowskimi. Jednym z punktów programu będzie emisja filmu „Bez Twarzy – Muzyka Przeciwko Rasizmowi“ oraz pokaz slajdów.

Miejsce: Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, pl. ks. Jana Skarbka 5.
Czas: 10 maja 2012, g. 11.00

Galeria Euro 2012 - Razem przeciwko rasizmowi!