Artyści
Peter Gabriel

Legenda muzyki popularnej drugiej połowy XX wieku. Rzadki przykład artysty, który po odejściu ze słynnego zespołu, odniósł spektakularny sukces w karierze solowej, nie idąc przy tym na artystyczny kompromis. Popularność zdobył jako lider zespołu Genesis, którego był wsp&... »


Kroke

Pierwsze sceniczne kroki zespół Kroke stawiał na scenach klubów krakowskiego Kazimierza. Sama nazwa grupy w języku jidysz oznacza właśnie Kraków. Dziś Kroke to marka rozpoznawalna w całej Europie i nie tylko. Zespół założyli w 1992 roku trzej przyjaciele, absolwenci krakowskiej Ak... »


Anna Maria Jopek

Tylko w ostatnich sezonach wystąpiła na legendarnej scenie Hollywood Bowl obok wielkiego Ivana Linsa pod batutą Vince'a Mendozy; śpiewała w duecie z Bobby'm McFerrinem; przyjęła zaproszenie na koncerty z Chrisem Botti; wystąpiła w słynnej Queen Elizabeth Hall i tego samego dnia u boku Nigela Kennedy w Royal festival... »


Antwerp Gipsy-Ska Orkestra

“Nie lubisz gipsy-reggae? Nie będę płakał. Posłuchaj lepiej Britney Spears” – cytat z jednej z piosenek Antwerp Gipsy - Ska Orkestra świadczy o tym, że zdobycie popularności za wszelką cenę nie jest priorytetem zespołu. Ważniejsze jest burzenie granic między ludźmi oraz dotarcie do serc fanó... »


Dżem

Dżem to obowiązkowy składnik menu każdego szanującego się fana polskiej muzyki rockowej. Niektórzy nazywają ich polskimi Rolling Stonesami (ze względu na sceniczny staż, rozpoznawalność i wspólne korzenie muzyczne), inni mówią, że to polskie ZZ Top (miłość do bluesa, imponujące brody muzyk&oacut... »


Sara Lugo

Sara Lugo to imię i nazwisko, które idealnie nadaje się do skandowania na koncercie, niezależnie od tego, jakim językiem posługuje się na co dzień zgromadzona pod sceną publiczność. Dla wokalistki językiem ojczystym jest niemiecki, a stałym miejscem zamieszkania Monachium. Sara przyszła na świat 24 la... »


Maroon Town

Maroon Town powstali w 1988 roku w londyńskim Brixton. To 9-osobowa załoga eksplodująca mieszanką ska, rapu, dancehall, latino i okraszonego dęciakami dub reggae od lat porywa do tańca publiczność na całym świecie. Dwa utwory z ich ostatniego albumu „Urban Myths” zostały wykorzystane do soundtrackó... »


Shachar Gilad

Prawnuk rabina z Białegostoku, stojący na czele pop-rockowego zespołu, którego nazwa jest identyczna z jego nazwiskiem. Jego rodzice mieszkają w Stanach Zjednoczonych, zaś on sam przeprowadził się do Izraela.  Shachar wraz z kolegami grają własne utwory, śpiewane najczęściej po angielsku. Swoją m... »


Andrzej Pągowski

Urodzony w 1953 roku. Absolwent PWSSP w Poznaniu, Wydział Plakatu, dyplom u prof. Waldemara Świerzego. Jest autorem ponad 1000 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatral... »


Krystyna Janda

Jedna z najsłynniejszych polskich aktorek, reżyser teatralny i filmowy. Gwiazdorski status zawdzięcza wybitnej grze aktorskiej oraz silnemu charakterowi, który przebija się w każdej z granych przez nią ról. Na profesjonalnej scenie debiutowała w 1976 roku, w wystawianej w warszawskim Teatrze At... »


Krzesimir Dębski

Kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny. Urodził sie w 1953 r w Wałbrzychu w rodzinie repatryjantow z Wołynia. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat w szkole muzycznej w Kielcach. Liceum Muzyczne ukończył w klasie w 1972 r. Następnie studiował kompozycję w Poznańskie... »


Bartłomiej Nizioł

Urodził się w 1974 roku w Szczecinie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 5 lat. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu pod kierunkiem prof.Jadwigi Kaliszewskiej, następnie kontynuował naukę pod kierunkiem prof. Pierre Amoyala w Conservatoire de Lausanne. Umiejętności gry na skrzypcach roz... »


Mateusz Smoczyński

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie ad. dr Andrzeja Gębskiego. Skrzypek jazzowy, zadebiutował w 1999 r. na Jazz Campingu „Kalatówki” z Quintetem Jacka Namysłowskiego. Z zespołem tym zdobył również wiele nagród i wyróżnień. Wielokrotnie wystę... »


Teddy Jr.

Teddy Jr. to holenderski artysta, muzyk i performer. W swojej karierze, koncertując przemierzył Holandię (gdzie występował m. in. jako suport zespołu New Model Army), Francję i Niemcy, by w końcu osiąść w Polsce. Tutaj, w swoim międzynarodowym projekcie, zlokalizowanym w Krakowie, łączy folkowe brzmienia z energią g... »


Wkrótce informacje o pozostałych gwiazdach Life Festival Oświęcim 2011

News